Nechte úklid po malování na profesionálech


Když vám profesionální malíři malují byt, soustředí většinu pozornosti na svůj pracovní výkon. Vaší starostí je pak zabezpečit prostory tak, aby byly co nejméně potřísněné barvou, a zajistit pak také úklid po malování. Jenže ne vždy to vychází podle vašich představ. Například se vám příliš nezdaří důkladně zakrýt okna a okenní parapety, dveře a dveřní zárubně, svítidla, podlahy a některý nábytek, co v místnostech zůstal. Malíři také malují kuchyně, předsíně, chodby a schodiště a zakrýt důkladně dřevěná zábradlí na schodech, kuchyňské linky a podlahy v kuchyni, se vám nemusí vůbec podařit.

úklidová firma

Jakmile malíři odejdou a vy odstraníte zakrývací fólii, zjistíte, že je tu co se týče úklidu ještě práce, „jak na kostele“. Co s tím? Pustit se do toho sami, když jste utahaní jak koťata? Máme pro vás lepší nápad. Svěřte úklidové práce profesionálům a dívejte se na ně, jak pracují, protože tu funguje známý psychologický efekt, kdy si lidé nejvíce odpočinou, když sledují někoho, jak mu jde práce od ruky.

úklid po malířích

Anebo předejte úklidové firmě klíče od domu a dopřejte si chvíle volna mimo objekt. Domluvte si s úklidovou firmou, co je třeba zajistit, aby byt byl po malířích čistý a útulný, a nezapomínejte ani na čištění koberců a umývání oken. Zajděte do ZOO, do botanické zahrady, vypravte se na hrad, do zámecké zahrady, na rozhlednu, na přehradu, užijte si svůj den na koupališti nebo si pronajměte kánoe a splouvejte třeba Berounku.

Život není jen o práci, mnozí lidé zapomínají na zábavu, otáčí se ve stresovém kolotoči, který se jich drží, jako klíště. Ve snaze ušetřit také zbytečně promarníme svůj čas a smysl života. Život nežijeme proto, abychom byli otroky a plnili nějaká předsevzetí, která nám někdo stanovil, jako že se mají plnit, uvědomte si, že život je takový, jaký mu dáváme smysl vlastními myšlenkami a tužbami.