Proveďte vaše přátele ze zahraničí Českobudějovickem


Máte přátele v zahraničí, kteří cestují za vámi do České republiky na dovolenou, a rádi by naši zem blíže poznali? Je všeobecně známo, že mnoho zahraničních turistů se poohlédne po turistických průvodcích, a ty jim nabídnou pouze ty nejznámější památky a místa, kde také bývá velmi často lidově řečeno “hlava na hlavě“. A tak se stává, že se davy lidí hrnou na prohlídku Pražského hradu, hradu Karlštejn, Staroměstského náměstí, zámků v Hluboké nad Vltavou, v Českém Krumlově nebo v Lednici, a o jiných krásných lokalitách naší země nemají tušení.

přehrada Lipno

Jestliže právě vaši blízcí chtějí v naší zemi strávit svou dovolenou, mohli byste jim nabídnout pobyt v prostředí, které neznáte možná ani vy, ovšem které patří k nejkrásnějším oblastem v celé Evropě.

Lipno a Blanský les – nabídněte vašim hostům ubytování ne v Praze, ale využijte ubytování v Českých Budějovicích a okolí. Českobudějovicko je mnohem malebnější, než Střední Čechy a váš první výlet by mohl směřovat k přehradě Lipno a do Blanského lesa. Vystoupejte společně na vrchol Kleti a rozhlédněte se po divukrásné krajině, která patří k nejkrásnějším v Evropě a možná i na světě. Vyplatí se navštívit i zříceninu hradu Dívčí Kámen, osadu Třísov Nad Vsí, Holubovské hadce a klášter Zlatá Koruna. Možná vás zláká i plavba po Vltavě, je možné si v některé z půjčoven pronajmout lodě a splout úsek z Vyššího Brodu do Boršova nad Vltavou nebo až do Českých Budějovic.

krajina Jižních Čech

Třeboňsko – na Blanský les navazuje údolí Vltavy a Malše a za ním Třeboňská pánev s řekou Lužnicí. Ta je Mekkou vodáků a zalíbit by se vám tu mohly například pískovny u Suchdola nad Lužnicí nebo u Veselí nad Lužnicí, jez Pilař, Majdalena, Nadějská rybniční soustava, Chlum u Třeboně, rybník Rožmberk a město Třeboň s rybníkem Svět. Možné je využít i služeb třeboňských lázní Berta nebo Aurora.