Radost ze hry


Jednou z oblíbených her, kterou si rádi zahrají pod širým nebem jak děti, tak dospělí, je kultovní finská hra Mölkky. Její předností je možnost ji hrát v libovolném počtu. Dokonce čím více hráčů, tím líp. Pravidla jsou jednoduchá a rychle je pochopí i předškoláci. Na travnaté části zahrady se umístí očíslované kolíky. Na které se hází k tomu určeným kolíkem. Během hry se body zapisují a vyhrává ten, který jich má nejvíce. Jedno kolo trvá asi čtvrthodinu a tak se během letního odpoledne vytrénují v házení opravdu všichni zúčastnění. A je jenom na organizátorech, jaké odměny pro nejlepší hráče připraví.

Venkovní hry

Stejně tak je možné si zahrát Hookbruč. Českou hru, která je sice určena pro čtyři hráče. Ale doplněním většího množství obručí jich může hrát i větší počet. Velkou výhodou je skladnost herních prvků. Které si můžete rozprostřít v zahradě, ale i sebou vzít do parku či na dovolenou. Při budování hřiště se fantazii meze nekladou. A zahrát si tuto hru je možné i na menším prostoru. Startovními a cílovými kolíky se určí vzdálenosti jednotlivých drah. Mezi sedmi jich bud šest, které mohou být vzdálené deset, ale i padesát metrů. Na těchto drahách si užijí zdravého pohybu všichni, komu se na nich podaří dohazovat obručí co nejlepší počet bodů.

Zahradní aktivity

Teambuildingové aktivity patří mezi dospělými k venkovním hrám, které se dají provozovat buď ve dvojici. Nebo ve společnosti více přátel. Putování důvěry je jednou z nich. Je to sice hra zábavná. Ale zároveň hodně náročná při budování týmu s podporou důvěry. Formou komunikace mezi hráči. Protože ve vytvořené dvojici bude mít jeden z nich zavázané oči a ten druhý bude jeho průvodcem. A jenom slovními pokyny ho převede přes vytýčenou překážkovou dráhu. Tak, aby nedošlo k žádnému úrazu a byly splněny všechny zadané úkoly. Touto hrou je rozvíjena nejen efektivní spolupráce. Ale hlavně potřebná vzájemná důvěra a schopnost při dosažení cíle spolupracovat. Bez ohledu na obtížnost zadání.