Řidičské oprávnění


Abych se přiznala, tak já osobně bych si to už bez automobilu opravdu nedokázala představit. Jsem ráda, že žijeme v takové době, kdy si i žena může pořídit automobil. Určitě znáte také některé země, kde jednoduše žena bohužel nemůže řídit automobil, ani si nemůže udělat řidičské oprávnění. Takovéto země určitě všichni. Známe a nejenom to, že tam třeba ženy nemohou mít vůbec řidičské oprávnění, ale ženy tam také nemohou dělat i další věci. Řeknu vám, že mě tohle vždycky líto a moc mě to mrzí. Proč tomu tak je? Proč ženy mají opravdu hodně omezená práva? A to včetně řízení automobilu?

I děti mají svá autíčka.

Vždyť co je na tom tak složitého anebo náročného anebo tak špatného, že by žena také řídila auto? To je podle mého názoru opravdu blbost. Mělo by se s tím něco dělat, ale abych se vrátila zpátky k nám do České republiky. Tak jsem ráda, že žiji tady u nás v republice. Tady si můžete dělat téměř co chce. Žena tady má opravdu stejná práva jako muž, a to včetně řízení automobilu. Opravdu nevím, co bych dělala, kdybych musela ze dne na den odevzdat řidičský průkaz. Že nemůže žena řídit auto? Opravdu by mě to mrzelo a myslela bych si, že je to nějaký vtip, nějaký opravdu hodně špatný a zlý vtip! 

Řídit automobil mě moc baví.

Naštěstí ale žiji v takové době, kde je možné téměř všechno, ale všechno to pozitivní. Jsem ráda, že žiji v takové době, kdy žena je rovná muži. A to včetně řízení automobilu anebo také volebního práva. Opravdu si nedokáži představit, kdybych třeba žila o sto let zpět, to by muselo být jistě strašné. I když ano, před sto lety to bylo samozřejmě lepší než třeba ještě dříve, ale i tak už to bylo na hraně. Jsem ráda, že žiji v téhle době a teď. A jak to máte vy s řízením automobilu? Řídíte automobil anebo ho vůbec nechcete? Někdo ani řidičský průkaz nechce. To já bych se bez auta neobešla, protože řízení auta je i můj koníček.