Stěhování není jednoduché


Přestěhovat celou domácnost na nové místo nebývá jednoduché. To, jak bude stěhování dlouho trvat a jak bude náročné, závisí na tom, kolik lidí a kolik věcí se stěhuje. Pokud se někdo stěhuje sám a jeho osobní věci se vejdou do jedné tašky, je přestěhování prakticky za pár hodin. Celé rodiny ale mívají velký počet věcí i nábytku, a tak je logické, že je potom stěhování daleko delší proces. Existují různé stěhovací firmy, jejichž služby je dobré využít, pokud nemáte dost času ani sil všechno sbalit a převážet jinam. Často je také nutné mít k dispozici velké auto, kam se toho vejde co nejvíc, protože stěhování pomocí většího auta ušetří spoustu času, než když budete věci převážet jen svým osobním autem.

olivovník květináč

Mnoho lidí pěstuje květiny, které mají nejen doma, ale i v zahradě. A ne každý je připravený se svých zelených miláčků vzdát a nechat je novým majitelům či nájemníkům. V takovém případě lidé většinou řeší, ja přestěhovat nejen sebe, ale i jak na správné stěhování zahradních rostlin Odnesto. I zde platí, že záleží na tom, co se bude stěhovat.

velké květiny

  • Malé rostliny je dobré vytáhnout z okrasných keramických obalů a oddělit od podmisek. Pokud jsou květiny čerstvě zalité, je nutné je obalit do strečové folie a nebo do sáčku, aby z nich do auta netekla voda a případně nepoškodila další přepravované věci.

Květiny je ideální umístit do pevné krabice, aby se mohly hýbat co nejméně, a je nutné ji označit tak, aby bylo jasné, že není dobré ji dávat vysoko a ani na ni stavět další věci. Květiny by se měly převážet opatrně, aby se nevysypaly. A co s těmi velkými?

  • Mnoho lidí miluje velké květiny, a často jde o rostliny, které váží desítky až stovky kilo, a jsou vysoké i několik metrů. V takovém případě je opravdu lepší stěhování nechat na stěhovací firmě, která má potřebné vybavení k tomu, aby tak objemné věci přepravila bez úhony.